comments

Lincoln High School

Second-Semester Honor Roll
-A +A

Lincoln High School 2nd Semester Honor Roll

 

Freshman

Melanie N. Abeyta, Rolando Aceves, Karissa A. Amaral Huerta, Trevor L. Anderson, Marcus J. Andes, Daniel J. Armstrong, Miguel A. Avila, Tala R. Awwad, Hailey R. Balli, Kelsey A. Barney, Hannah R. Basham, Kara N. Baumgartner, Anthony J. Berlenghi, Kassi A. Bess, Sarah J. Bickmore, Darneil M. Bihag, Melissa D. Bobyk, Jose E. Bocanegra, Isabel A. Bonilla, Sharleen C. Bouit, Jeremy R. Bowen, Kaley A. Brandon, Clint Brenner, Hannah L. Brenner, Hunter M. Brereton, Jasmine E. Brown,

Ronald D. Brown, Marcy A. Buckner, Zachariah J. Budrick, Esmeralda D. Camara, Dominic A. Cazares, Chandler R. Ceccato, Alaina L. Centeno, Nicole M. Chalk, Mariah K. Coffer, Kelsey L. Collins, Kelsey B. Combs, Laura N. Contreras, Haylee N. Cota, Logan D. Crechriou, Gwendolyn A. Cuenca, Sarah G. Dargan, Gabriela V. Desantiago, Travis M. Deuerling, Kusum DeVi, Matthew Diaz, Jason D. Enriquez,

Colby A. Eveler, Kayla C. Fox, Heather M. Foxworthy, Isabella S. Franco, Mariah J. Gade, Dominick A. Galli, Nathen A. Gallivan, Matthew E. Giles, Richard A. Gilleland, Marcus A. Gillet, Trevor J. Ginder, Alexis J. Godtfredsen, Ida Patricia Z. Gomez, Juan P. Gonzalez, Kayla Green, Kylie L. Gretler, Myrabel B. Guzman, Carissa A. Haar, A'yanna L. Hall, Madison C. Hankins, Colbie J. Hargan, Dani A. Hart, Christina R. Havens, Jose E. Hernandez, Kriz-Ann A. Hinahon, Cristal Huerta, Justine A. Iorga, Alexander R. Jang,

Dani N. Jenkins, Brody J. Jennings, Caleb C. Jung, Thomas M. Kares, Brian D. Keck, Trenton Keeler, Jarrett W. Kelly, Candace P. Kessinger, Allyson N. Koehler, Vadim Kotyash, George Kudrayvtsev, Kennedy C. Kumar, Sabrina M. Kwok, Lauren N. Lagge, Cory W. Laino, Zachary G. Larsen, Hieu M. Le, Austin T. Leamer, Samantha T. Linhardt, Joseph K. Little, Kandace R. Lohner, Melanie L. Lolmaugh, Luis A. Lopez, Kyle L. Lowe, Payton J. Lundberg, Jessica M. Maadarani, Kirstie A. MacQueen,

Elizabeth Magana, Derek J. Maggio, Anthony D. Maldonado, Taylor R. Mallory, Melody Y. Mao, Alicia M. March, Viridiana Marcos, Andrew E. Martinez, Jasime L. McCoy, Corina K. McDowell, Alyssa B. Meinking, Gabriel A. Mejia, Nancy B. Mendoza, Tianna Meshinski, Antonio W. Midel, Thomas A. Milligan, Alyssa C. Mingo, Travis A. Miskell, Cory P. Mitchell, Brianna L. Moore, Emily Morse, Tyler J. Newberry, Stephen Newton, John A. Nielsen, Erica L. Ojeda, Ashley S. Paaga, Trenton W. Parks,

Justin L. Parsons, Alex D. Paz Garcia, Hannah B. Pedri, Silveria P. Pena, Gabriel J. Perry, Trevor A. Petersen, Makaylah E. Peterson, Taylor Pisik, Theresa L. Pople, Samantha-Rose T. Pounds, Jessica J. Price Shepard, Evelyn Ramos, Teresa O. Ramos, John M. Rawlinson, Landon R. Rebentisch, Emily G. Richardson, Weili M. Rineman, Kimberly E. Rodriguez, Alejandra C. Rojas, Mikaella T. Rojas, Sandra C. Rojas, Michael T. Ruff, Alyssa R. Ruiz, Jonah N. Ruiz, Maria L. Ruiz, Rebecca E. Rustad, Deinaly C. Salas, Nicole Salgado, Diego F. Sanchez, Ankush Sarow, Julia M. Schaeffer, Sara C. Schmitt, Arial J. Scholl, Miranda Schroeder, Davis W. Scott, Nicolo I. Scozzari, Caylin Shaw, Sarah P. Slater, Zachary R. Snodgrass, Hannah M. Solari, Audrey L. Spencer, Miranda N. Staus, Andrew D. Suchomel, Melissa L. Tarbuskovich, Colin M. Taylor, Kyle D. Taylor, Marvin B. Tech, Nikkel O. Thompson, Lilia M. Torres, Elisabeth I. Torrez, Alexa K. Traverso, Alisa Trofimova, Clayton L. Tyler, Cesar O. Ulloa, Manuel Vazquez Jr, Eliza V. Vergara, Brandon Waidmann, Michael A. Walker, Katherine A. Wanderscheid, Mason M. Weck, Zachary H. Wiens, Tyler A. Williamson, Trever B. Wilson and Efrain D. Zamora.

 

Sophomores

 

Jessica E. Althouse, Brenda Amador, Caitlin Anderson, Lannette M. Andrews, Leticia Arreola, Kaycee Aull, Dickson Avecilla, Naomi Avelar, Cody Avilla, Aubree M. Baker, Marian Barker, Whitney Baser, Nathaniel W. Bass, Kaitlin A. Bell, Brett Berger, Mitchell L. Binning, Skylar D. Bryson, Cynthia M. Cabrera, Chad Carlson, Lori M. Carpenter, Elizabeth Carrazco, Jordyn K. Ceccato, Elizabeth D. Cha, Maria Chao, Alyssa R. Chavez, Maya E. Chavez, Naveen K. Chumber, Maria M. Contreras, Jedidiah E. Davis, Carlos A. DeLaFuente, Travis M. DeRossett, Ian P. DeVere, Efrain Diaz, Devona T. Do, Hunter A. Dora, Candace L. Dudley, Oksana Dulina, Elizabeth J. Elzea, Katie M. Emerson, Chelsea A. Engvall, Cheyeanne L. Engvall, Ellee C. Everett, Heather N. Felt, Oscar A. Fernandez, Matthew D. Ferro, Matthew R. Flynn, Kacie L. Freymond, Kourtnie S. Fricke, Tanner C. Furgeson, Ashly J. Gallivan, Graciela Garcia, Juliann M. Gnile, Edgar R. Granados, Paul T. Griffith, Cristian A. Gutierrez, Gregory R. Harlow, Samantha M. Harville, Abir S. Hegazi, Esmat S. Hegazi, Daniel J. Hernandez, Julie M. Hill, Jessica Ho, Hannah H. Holbrook, Axel T. Hollmer, Tyler R. Howerton, Kevin Hubert Jr.,

Bailey A. Humes, Robert L. Humiston, Mariel Iniguez, Sydne Irby, Carlos R. Jaimes, Cassondra T. Jones, Shelby K. Jones, Sukhdeep Kaur, Desiree V. Kawas, Sarah R. Kinsley, Mikenna A. Kossow, Candace L. Lamphiear, Emily D. Lang, Kurtis M. Lawler, Thomas A. Little, Zachary D. Little, Victoria A. Lombard, Juan A. Magana, Kaytlynn M. Maldonado, Cody Mallen, Sabrina M. Marquez, Ashley C. Marquis, Jamie McDowell, Emily McKinnon, Jordan A. Medina, Ariana Mendoza, Heather D. Mennick, Kimberly J. Metheny, Jacqueline P. Miller, Daniel G. Milligan, Aurora M. Moreno, Jacob D. Moreno, Michael Morris, Kyndra L. Mosier, Alexia K. Murzea, Rachel E. Musladin, Jesse S. Nakasone, Sierra K. Nakatani, Scott Jason B. Navarro, JoAnna M. Neilson, Kayla C. Newberry, Dylan A. Newton, Cassidy C. Noreen, John M. Norton, Victoria U. Oates, Jordan R. Oborn, Sarah V. Oerding, Milenne M. Olmedo, Andrew J. Pannell, Tara L. Paris, Raymond P. Parker, Tyeler J. Payne, Ian Pearson, Zachary F. Peek, Taylor B. Penticoff, Christian R. Perkins, Anthony P. Plescia, Nicole Powell, Navdeep S. Randhawa, Kaley A. Rankin, Evan R. Rendes, Brenda E. Reyes, Mikaela K. Richmond Heathcock, Enedina Robles, Lucia G. Ruiz, Noah J. Schaa, Lorraine K. Schulz, Jaclyn M. Seay, Nikoli A. Sharp, Marlee A. Sharr, Erin M. Short, David Silchuk, Joseph D. Silva, Brendon R. Skillman, Kyle S. Sleeth, Tyler Smith, Carlee N. Smith Bennett, Shannon J. Snook, Erik W. Spitzer, Rachel R. Steele, Kayla A. Stephens, Calvin T. Sunia Mafileo, Art Christopher D. Torres, Megan M. Torres, Jessie J. Trail, James M. Trueblood, Tyler W. Trueblood, Markus A. Vandevender, Noah J. Vargas, Samantha C. Vasquez, Adriana C. Vergara, Garrett C. Villegas, Albert Virrueta, Rose L. Voris, Samantha V. Whalen, Kaitlyn R. Wiens, Wesley K. Wilkerson, Kiana L. Willes, Story L. Willey, Eduardo A. Zaragoza and Caitlin J. Zumalt.

 

Juniors

Samantha R. Abeyta, Jacquelyn N. Ackerson, Samantha M. Adame, John C. Aleman, Danielle A. Alojado, Joshua W. Anderson, Rebecca Andrew, Cariel B. Astle, Courtney A. Balonek, Nicole Banaglorioso, Kristi M. Baron, Jared R. Barry, Andrew B. Basham, Alex J. Becerra, Ashley E. Beitz, Trista M. Beitz, Melanie Benjamin, Victoria L. Binning, Dean M. Blackmore, Gavin W. Boyes, Angelica M. Brambila, Cassandra M. Brown, George Brown  IV, Rebekah E. Brumbaugh, Rex L. Buys, Garrett A. Cardinet,

Michael R. Carter, Raymond W. Caster, Erica C. Cave, Katherine Cayago, Chubon, Chantelle M. Marcus Cooper, Erika D. Courtright, Alexander P. Cowden, Michael E. Cox, Joshua G. Densley, Carlee A. DeWitt, Phillip J. DiGiordano, Anthony W. DiSalvo, Danielle E. Dodge, Andrew P. Dominici, Emmalee J. Dornbush, Rohanbir S. Dosanjh, Cheyenne D. Eastman, Khalid Elbakri, Liliana Enriquez, Shannar A. Everts, Calvin J. Ferguson, Andrew T. Flores, Daniela Flores, Chad R. Foxworthy, Shonna C. Fraser, Paige K. Fulmer, Derrick S. Gamez, Dulce K. Garcia, Samantha M. Giles, Jessica Gish-Broadley, Shannon E. Glasco, Jessica L. Golly, Deidre Graham, Ileana Granados,

Meagan R. Helms, Veronica Hernandez, Eliana Holguin, Lacey C. Hoover, Cory M. Howell-Rodriquez, Sarah J. Isdell, Ismael C. Isidro, Spencer D. Jay, Jesse J. Jeans, Monica J. Kawas, David M. Kay, Kara A. Kazos, Samantha A. Keck, Shannon M. Kellar, Sarah V. Kemp, Katelyn M. Kukrall, Julia M. Lathrop, Krista I. Lee, Brooke N. Leedy, Calvin C. Lew, Tiffany C. Lindemann, Rachel Lloyd, Ashley N. Lokke, Carisa N. Lolmaugh, Christina K. Lopez, Jerusha J. Loya, Kimberlee R. Lucero, Emily L. Lund, Curtis J. Maccoun, Taylor V. Mackey, Amanda C. Martinez, Morgan Martinez, Stuart M. McConnachie, Kara L. McFerran, Dustin S. McQueary, Denise K. Melendrez, Shante M. Middleton Wright, Alyssa C. Miller, Jacqueline M. Mink, Cassandra Miranda, Brett S. Mitchell, Chander Mohan, Martin N. Money Vega, Priscilla F. Montoya, Jack E. Morel, Santa I. Munoz, Sierra B. Nash, Lindsay M. Nunez, Oluwatoni F. Oluwafemi, Christiana I. Orlove, Jeremy Orteza, Kristiana E. Palmer,

Rachel E. Perry, Nicole L. Peterson, Leslee E. Piker, Austin C. Pleich, Bianca D. Policiuc, Farren N. Poynor, Mayra A. Prieto, Anthony V. Primrose, Luke M. Rathbun, Courtney Rineman, Roxana Rodriguez, Eneida R. Roman, Ivan Ruiz, Yesenia G. Ruvalcaba, Jentry Sahaydak, Lacey M. Salo, Armando E. Sandoval, Joseph R. Sherman - Williams, William T. Siekman, Gurgulshan Singh, Rajdeep Singh, Leland A. Smith, Hazel Solis, Stephen T. Stanis, Daniel A. Stanley, Karen N. Stanley, Tatiana J. Stephenson, Alexander D. Stewart, Morgan N. Stewart, Joshua S. Stuckey, Reata Suggs, Gabriel Tamayo, Shea-Lynn R. Taylor, Rachael C. Theadore, Breanna L. Thomas, Chelsea M. Thomas, Sarah A. Thornton, Linsey R. Thurmon, Stephanie I. Tofft, Kathryn Treanor, Pavan Vadgama, Juan Velez, Devon Vining, Chris M. Von Pohle, Joshua D. Wahleithner, Malia C. Waite, John P. Wallis, Breeana N. Warner, Eric M. Wilson, Vanessa Wilson and Johnny H. Yoshikawa.

 

 

 

 

Seniors

Elise A. Aalboe, Makelle E. Alldredge, Jacqueline Armstrong, Alonzo P. Ayala, Cesar H. Balderas, Balyn J. Baldridge, Kassandra G. Ballou, Sarah E. Bietz, Melissa Bohorquez, Moriah J. Bradley, Emily L. Brenner, Rikki L. Briggs, Jacob C. Carrillo, Justin D. Casper, Garrett A. Chapple, Yaneen H. Chavez, Aariana L. Conrad, Caitlin N. Corley, Cassandra R. Cosens, Daniel P. Curtis, Lindsay K. Dawson, Sofia Del Toro, Sarah A. DeLoach, Rolando DeSantiago Jr, Lisa K. Donnelly, Freddy D. Dunham, Monique C. Dunievitz, Kirstin A. Dykes, Caitlin R. Elzea, Florence K. Erickson, Sandra U. Escobedo, Grace A. Everett, Kelsey M. Fagan, Sarah K. Felt, Cody P. Fischer, Joshua A. Flores,

Joshua M. Frankovich, Michael Garvey, Kristina N. Gianola, Anthony W. Giles, Ashley M. Gilleland, Michael A. Gillespie, Cameron S. Gnile, Sara D. Godbee, Samantha L. Golden, Albert N. Gonzalez, Mayra Gonzalez, Cory S. Greeson, Daniel J. Gregory, Alejandra L. Guzman, Juan A. Guzman, Habid M. Halimi, Will Hallford, Robin M. Harlow, James S. Hernan, Kurtis T. Hofer, Arielle A. Hollmer, Phorester P. Howard, Jazmin Huerta, Shamir Husainzada, Evelyn Iniguez, Hailye Ioppolo, Beatriz C. Isidro, Andrew P. Johnson, Jenna M. Johnson, Kaylie M. Jones, Benjamin D. Karabinus,

Caroline S. Karlsen, Jaspreet Kaur, Jennifer M. Keck, Parker A. Kinsley, Jasmin E. Kissinger, Robert A. Kramer, Eric M. Lagge, Rebbecca A. Lane, Amanda A. Lang, James T. Larson, Jamie L. Lathrop, Krysta M. Lenzi, Ricardo Leon, Samuel Leon, Mary E. Liechty, Tyler J. Linarez, Matthew R. Lippincott, Kelsie L. Lloyd, Kaly A. Lopez, Anthony D. Luevano, Tiffany R. Lusch, Hannah C. Manes, Brent E. Marrell, Jacob R. Martin, Javier A. Martinez, Megan A. McConnell, Tiffany J. McCulloch,

Aaron M. McDowell, Patricia Medina, Samuel J. Meijer, William Z. Meijer, Jordan M. Miller, Morgan K. Miller, Luis A. Montes, Ashlie C. Moreau, Rebecca E. Moreno, Uriel Moreno, Katlynn N. Morris, Martha M. Munoz, Mark A. Murphy, Quinlyn R. Murphy, Chelsie M. Nakasone, Ashley A. Nakatani, Adam J. Nash, Ben D. Nash, Steven Joshua B. Navarro, Stanly J. Neilson, Miranda S. Newberry, Joshua D. Newman, Kyle T. Nichols, Sabrina E. Norton, Casey R. O'Connor, Erica R. Odell,

Jill D. Ommen, Analyse R. Palmer, Matthew W. Paul, Norma D. Pena, Erika R. Perchal,

Alejandro D. Perfino, Robert L. Pickard-Baer, Nicole C. Ponts, Kyler D. Pounds, Susana N. Prieto, Stefanie V. Quinones, Ana Ramirez, Elizabeth L. Ramirez, Justin G. Ramirez, Anthony R. Reyes, Kelly E. Richardson, Lea M. Riedel, Sean Riordan, Antonio Roman Jr., Michael S. Rover, Jonathan Rubio, Judith Ruiz, Vanessa Ruiz, Tyler D. Rusconi, Laura E. Russ, Jayme T. Salo, Danielle Sandino, Kristy M. Schmidt, Jalisa J. Session, Todd D. Seydel, Renard Shaw, Jonathen L. Sherry, Natalie A. Shook-Guay, Casey E. Simonsen, Max Sinitsa, Cheyenne N. Smedley-Hanson, Chelsea N. Sola, Jennifer L. Spencer, Christopher J. Stewart, Shelby R. Stillman, Jolene N. Stone, Jennie R. Stuter, Joseph A. Subia III, Cecelia O. Sunia-Mafileo, P.J. Sutton, Haley J. Tedesco, Elizabeth F. Tenborg, David Terry, Ethan E. Theadore, Alisha J. Thomas, Stephen J. Thornton, Zakery J. Tippins, Vanesa Y. Torres, Austin D. Tyler, Lena A. Wagner, Kelsey M. Waidmann, Cody G. Walker, Jasmine Wallis, Amber J. Weatherford, Alexander T. Wegener, Travis J. Whalen, Luke J. White, Jesse J. Whitley, Tyler S. Wiberg, Nicole M. Wilkerson, Madison M. Williams, Raymond N. Williams Jr, Joshua C. Williamson, Christopher M. Wind, Logan R. Wise, Alix R. Wooten, Arletta R. Wursten, Elizabeth Yang, Alex Won Jae Yoo, Sylvia Marcela O. Zamora and James J. Zarefakis.